Notar

10 august 2019 42

Buna ziua. Am inteles ca din 1 august nu toti notarii au imputernicire de autentificare a contractului de vanzare-cumpărare. Dacă este adevărat, unde gasesc lista notarilor care au dreptul acesta in Chisinau? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
nu evorba de împuterniciri, ci conectarea acestora la baza de date a ASP și ministerul Justiției, e vorba de situație tehnică, astfel, cei ce nu au fost conectați, ipotetic nu pot efectua careva tranzacții, o listă în acest sens nu o să găsiți. Mergeți de la ușă la ușă.

16 august 2019