Notar care se ocupa de divorturi

19 februarie 2020 154

Dorim sa divortam de comun acord. Toate conditiile de intretinere si restul sunt stabilite intre mine si sotie. Am inteles ca este posibil direct la notar si se face destul de simplu. Am contactat cativa notari, dar niciunul nu face asa documente. Ati putea va rog sa-mi recomandati un notar in raza Chisinaului care se ocupa de divorturi? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
daca există acordul ambelor părți, mergeți direct la oficiul stării civile ASP și depuneți cerere, de la notar oricum veți fi nevoiți să ajungeți aici

19 februarie 2020