Notarul din raion refuza sa perfecteze un act de donatie

2 aprilie 2024 2

Buna ziua. Daca notarul din raion refuza sa perfecteze un act de donatie, ce pot face? Unde ma pot adresa?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Ana, ceia că raionalul notar să poartă urăt cu DVS, posibil cineva la rugat, DVS nu sunteți limitat în alegerea notariului, sunteți în drept să apelați la alt notar din alt raion, dar nu uitați între notari sunt legătări neoficiali, unde ei se leagă și discut și... mai detaliat văd care a fost refuzul din raionul de unde sunteți, că n-a mers la un contact. D-na Ana tot depinde ce documente dețineți în cât sunteți de serioși, ca nu pe urmă notarul la care o să apelați DVS să nu miargă în instanță și să dee declarații la tranzacția efectuată de el, ca mai apoi să nu aibă dureri de cap cu Ministerul Justiției, unde tot la rugămintea acela notal, la care ați apelat să ciară de la DVS o finanțare bănească, opentru a hotărârâ întrebarea DVS. Nu uitați. că între notari tot sum escroci, care acceptă mai apoi vă pune de DVS într-o situație ne clară-financiară. Din partea DVS de dorit să fiți cinstitită cu notarul ales de DVS în alt raion. DVS trebuie să le dai de înțeles, că aveți posibilitatea pentru a apela la stucturi din anchetă, cum este CNA, poliție și altele. Eu vă public mai departe viberul meu de pe telefonul de contact +37368669950 pentru a discuta mai departe, ce și cum .

3 aprilie 2024