Pot circula pe teritoriul Republicii Moldova cu un automobil cu numere transnistrene?

16 martie 2021 13

Buna ziua. Am viza de resedinta in stanga Nistrului, s. Dorotcaia, permis de conducere moldovenesc si detin prin procura un automobil cu numere transnistrene. Pot circula pe teritoriul Republicii Moldova sau voi fi amendat? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Nicolai, sigur că da. Puteți să vă deplasați cu un așa automobil pe teritoriul țării noastre.

17 martie 2021