Nu am achitat ratele lunare la credit

5 iulie 2023 2

Buna ziua. De 3 luni nu am achitat ratele la credit. In prezent ma aflu peste hotare. Mi-a venit un mesaj de la creditor precum ca ma da in cautare. Este posibil sa ma dea in cautare internationala doar pentru ca nu am achitat ratele?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua. De la cine v-a venit acest mesaj? Căutarea este posibilă, în cazul descris, doar în cadrul procedurii de executare a unei eventuale hotărâri judecătorești și doar în temeiul unei încheieri a instanței de judecată.

6 iulie 2023