Nu am act de casatorie cu tatal copilului, dar acesta poarta numele tatalui

27 ianuarie 2020 513

Buna ziua. Pot pleca peste hotare cu copilul, daca eu cu tatal ei nu suntem casatoriti, dar copilul poarta familia tatalui? El e plecat si vrem sa ne ducem la el si n-avem acordul lui. Ma vor lasa sa ies din tara cu copilul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
este posibil de a pleca, să aveți la dumneavoastră inclusiv și certificatul de naștere
informații suplimentare privind deplasarea peste hotare cît și acte necesare pentru circulație puteți obține de la poliția de fontieră, prin apel telefonic http://www.border.gov.md/index.php/ro/contacte

Sunt foarte receptivi.

27 ianuarie 2020