Nu am aplicat odata cu sotul si copiii la cetatenie

13 august 2018 65

Ajutati-ma, va rog, cum ar trebui sa procedez: sotul a aplicat la cetatenie pentru el si pentru copii aproximativ doi ani in urma. Cum as putea sa obtin impreuna cu ei cetatenia romana in modul cel mai rapid si simplu? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Nu are importanță faptul că soțul a depus mai devreme, dosarele d-stră vor fi examinate separat, atît timp cît legătura de rudenie în cazul soților este diferită, depuneți actele și bombardații cu scrisori, am întîlnit cazuri în care acest fapt a avut succes.

16 august 2018