Nu am primit salariul pentru munca depusa la o firma in România

27 decembrie 2021 27

Buna! Am lucrat la o firma in România, proprietarul căreia locuiește in Ungaria, pana pe data de 15 decembrie. Ne-au achitat salariul doar pe octombrie, dupa care ne-au spus să mergem acasă, că banii vor fi achitați până la revelion, dar se pare că nu-i vom primi în termenul indicat. Ce se poate de făcut in cazul acesta? Am lucrat pe baza de viza. Dacă nu ne dau banii, unde sa ne adresam?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Andrian, vă adresați la poliția din Romănia.

28 decembrie 2021