Nu am semnat procesul-verbal contravențional întocmit de polițist

18 martie 2022 108

Bună ziua. Am depăşit limita de viteză și agentul de circulație mi-a întocmit proces-verbal, dar eu nu l-am semnat. Polițistul m-a anunțat că amenda va veni prin poştă. Voi putea achita amenda astfel primită în 72 ore în jumătate?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună Igor, veţi putea achita în termen de 72 de ore jumătate din amenda stabilită după ce veţi primi copia procesului-verbal prin poştă.

Succes!

20 martie 2022