Nu imi ajunge o zi de lucru din cele noua luni lucrate ca sa primesc concediu de maternitate

28 septembrie 2019 92

CNAS nu imi acorda banii pentru concediul de maternitate din cauza ca nu imi ajunge o zi din cele noua luni lucrate. Cum pot rezolva aceasta problema?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

În cazul în care nu vă ajunge acea zi pe motiv că aceasta efectiv nu există sau nu poate fi dovedită prin probe pertinente și suficiente nimeni nu vă poate ajuta cu nimic.

28 septembrie 2019