Nu mi-a fost achitat salariul

10 ianuarie 2021 27

Buna ziua. Puteti sa ma ajutati sa scriu o plangere pe faptul ca nu mi s-a achitat salariul? Unde trebuie sa o depun? Multumesc!

Jurist comments 1

M P
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Bună ziua Tatiana.
Puteți să vă adresați cu o plângere la Inspectoratul de Stat al Muncii, în care ve-ți indica toate circumstanțele procedurii incidentului, precum și ve-ți anexa actele care confirmă raportul de muncă: contract de muncă, ordin de angajare, etc.

Aici puteți consulta siteul lor, și deasemenea găsi numere de contact:... mai detaliat https://ism.gov.md/ro/.

Mult succes!

11 ianuarie 2021