Nu mi-am văzut fiica de jumatate de an

30 iulie 2019 145

Nu mi-am văzut fiica de jumatate de an, deoarece maica-sa o înrăiește împotriva mea. Mă poate decadea din drepturi părintești fără știrea mea? Ne-am separat notarial, domiciliul nefiind stabilit legal, fata e cu ea, pensie alimentară nu achit. Cum sa fac? Va rog mult, un sfat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Urmează să vă adresați la direcția pentru protecția copilului pentru întocmirea unui grafic de întrevederi, dacă acesta nu se va respecta, puteți opta pentru obligarea respectării prin judecată.
Sau sa solicitați prin instanță stabilirea domiciliului minorului cu dumneavoastră.

30 iulie 2019