Nu mi-au fost achitate serviciilor pe care le-am prestat

16 noiembrie 2023 4

Buna! Am semnat cu o intreprindere de stat un contract de prestare servicii design grafic, in calitate de persoana fizica, deoarece sunt in concediu de maternitate. Am prestat serviciile mentionate in perioada mai-octombrie 2023, dar mi-au fost achitate doar activitatile din mai pana in iulie. Conform contractului semnat, eu trebuie sa achit toate impozitele aferente. Recent am aflat ca la intreprinderea client s-a schimbat conducerea. Am recut sa stinga datoria si am anexat la cerere un raport privind lucrarile efectuate, contractul semnat si chitanta care confirma plata efectuata de client. Nu am primit niciun raspuns si acum nu stiu cum sa procedez: sa aatept sa ma contacteze sau sa depun o plangere. In contract este prevazut ca in cazul platilor intarziate se calculeaza penalitate in marime de 0,1% pentru fiecare zi de intarziere. Ce sa fac?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Marina! Este nevoie de o analiza a documentelor dvs., pentru a putea da un răspuns și de a vă ajuta. Puteți contacta la nr. de telefon 069049267 pentru ajutor și suport juridic.

17 noiembrie 2023