Nu putem transfera copiii la școli în Chișinău

31 ianuarie 2024 3

Bună ziua. Ne-am mutat cu traiul la Chișinău. Avem copii care merg la școala la țară si vrem să-i tranferăm la Chișinău, pentru că la țară nu are cine să stea cu ei. Aici, însă, nicio instituție de învățământ nu ne acceptă copiii. Cum să procedăm? O zi frumoasă!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Natalia, eu vă propun să includeți în chestiunea dată Ministerul de învățământ cu o adresare oficială pentru a fi soluționat pozitiv. Ministerul e în putere să verifice, care e situația la moment și să vă dee un răspuns oficial.

31 ianuarie 2024