Nu se executa hotararea judecatii

1 martie 2017 31

Buna ziua! Unde sa ma adresez si cum sa ma adresez, ca nu se executa hotararea judecatii de catre executor. Titlul de executare se afla la executor, din anul aproximativ 2008, borderoul procedurii de executare l-am cautat, in anul 06.09.2011. Multumesc.

Jurist comments 1

  • Executor judecătoresc
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Depinde de motivul neexecutarii- daca neexecutarea se explica prin faptul ca persoana care Va este datoare nu are bunuri - atunci obiectiv este dificil sa se execute...
daca insa considerati ca executorul judecatoresc nu intreprinde toate actiunile necesare - sunteti in drept sa stramutati documentul executoriu la alt executor... mai detaliat judecatoresc. Pentru aceasta depuneti o cerere de stramutare, la biroul unde in prezent se afla documentul, indicind cui anume solicitati sa i se stramute dosarul.

1 martie 2017