Nu sunt angajată ca reporter

7 octombrie 2018 35

Nu sunt angajată ca reporter, dar editorul şef îmi scrie numele la fiecare apariţie a ziarului. Adică figurez ca angajat, dar acest fapt nu s-a întîmplat. Contactat, editorul a evitat să vorbească cu mine.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Natalia,
Ați putea sesiza Inspectoratul de Stat al Muncii, iar angajatorul va fi atras la răspundere contravențională sau să încercați sa ii explicați consecințele acțiunilor lor soluționînd litigiul iscat pe cale amiabilă.

7 octombrie 2018