Nu sunt de acord cu decizia emisa de judecator si doresc sa inaintez la Curtea de Apel Balti

3 octombrie 2018 31

Am primit decizia judecatorului de la Judecatoria Soroca si nu sunt de acord. Ce acte sunt necesare de adaugat la dosar pentru a trimite prin intermediul judecatoriei Soroca la Curtea de Apel Balti?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Dvs puteți depune cererea de apel sau recurs, după caz, atât personal, cât și prin intermediul oficiului poștal expediind cererea la Judecătoria care a adoptat hotărârea/încheierea, însă cererea urmează a fi adresată Curții de Apel Bălți.
Aveți grijă la termene, dacă aveți o hotărâre aceasta se atacă în termen de 30... mai detaliat zile, iar dacă a fost emisă o încheiere aveți la dispoziție doar 15 zile.

Succes.

3 octombrie 2018