Nulitatea căsătoriei

13 iunie 2018 87

Buna ziua! Sunt căsătorită in Republica Moldova si divorțată. Între timp, pana la divorț, ne-am căsătorit cu soțul si peste hotare. Este legală procedura, sau soțul poate declara căsătoria nula?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Elena,
Probabil ar fi cazul să consultați un avocat din țara unde ați încheiat cea de a doua căsătorie.
Dvs ați transcris în Republica Moldova actul de stare civilă eliberat de autoritățile competente de peste hotare?

13 iunie 2018