Numere pmr

21 august 2017 301

In care conditii pot sa conduc un autoturism cu numere pmr daca am domiciliul in Chisinau?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună seara.
În conformitate cu modificările efectuate în Legislația RM, începând cu 1 aprilie 2017 este înterzisă circulația pe drumurile publice a autovehiculelor cu număr de înmatriculare din unitățile administrativ-teritoriale din stânga Nistrului și municipiul Bender în cazul conducătorilor care dețin permis de conducere al Republicii Moldova și domiciliază pe teritoriul... mai detaliat Republicii Moldova, precum și circulația autovehiculelor cu plăcuțe de înmatriculare dintr-o unitate teritorială nerecunoscută de Republica Moldova.
Pentru mai multe detalii telefonați la call centru a serviciului vamal al RM Tel: +373(22) 57-41-11.
Numai bine!!!

21 august 2017