Numere straine

22 august 2017 82

Am procurat un automobil care deja era pe teritoriul RM, inmatriculata in RO in luna martie. Am inregistrat-o la Iasi, unde sunt rezident. Care ar fi procedura mai departe? Automobilul e pe numele meu.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună seara!

E nevoie să procurați vinieta pentru a putea circula pe teritoriul vamal al Republicii Moldova.
Vedeți detalii aici: http://yavo.md/rom/raspunsuri/v/o-intrebare-in-privinta-masinilor-cu-numere-straine

Succese!

23 august 2017