Numere transnistrene permis MD

24 noiembrie 2019 911

Buna! Persoana X care are si cetatenie rmn, domiciliul "г. Бендеры, с. Варница", detine automobil cu nr. rmn, permis rmn, iar eu sunt cetatean al R. Moldova, r-nul Anenii-Noi, s. Varnita, permis MD. Daca am procura facuta la autoritatile rmn, pot conduce pe teritoriul R. Moldova si regiunea transnistriana? Multumesc.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu exista autoritati rmn. Prin urmare, o asemenea procura nu va fi recunoscuta in MD.

24 noiembrie 2019