O companie mi-a achitat contractul de studii, dar nu mai doresc sa absolvesc universitatea

7 ianuarie 2024 3

Buna ziua. Sunt student in anul trei la specialitatea farmaceutica. Am castigat un concurs si o companie imi achita contractul de studii. Nu mai doresc sa termin srudiile. Compania sponsor poate sa ma oblige sa-i rambursez banii achitati pe anii precedenti? Am semnat un contract prin care m-am obligat sa efectuctuez munca dupa stutii. Care este procedura pentru a-l desface?

Jurist comments 2

  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna dimineața. Pentru a da un răspuns corect, este necesar de studiat contractul, la care v-ați referit.

8 ianuarie 2024
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna Marin, va pot ajuta, contactati-ma pe email rotaru.help@gmail.com

9 ianuarie 2024