O sa-mi pot face pasaport biometric

29 ianuarie 2019 217

Buna ziua! Am asa intrebare: am credite la mai multe banci, nu-s sigura daca sunt data in judecata, dar ma suna si imi spun ca ma dau in judecata. In Moldova nu pot lucra ca sa le intorc. As vrea sa-mi fac pasaport biometric ca sa plec la lucru peste hotare. O sa pot sa mi-l fac?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Este posibil de a perfecta pașaportul indiferent de faptul dacă se află la executare sau în instanță.
Totuși adresațivă la creditor pentru a întocmi un acord de reeșalonare, care să vă ofere ceva termen suplimentar pentru achitare fără a fi acționat în judecată, deoarece vor fi cheltuieli suplimentare.

30 ianuarie 2019