Obtinere pasaport rus

18 septembrie 2017 61

Buna seara. Am asa o intrebare: sotul are cetatenie rusa, as dori si eu sa o obtin. Unde ar fi mai bine sa depun actele: in Moldova sau Rusia? Va multumesc.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Adresati-va la ambasada Federatiei Ruse in RM pentru obtinerea cetateniei !
SECȚIA CONSULARĂ A AMBASADEI FEDERAȚIEI RUSE ÎN REPUBLICA MOLDOVA
Adresa: 2004, Republica Moldova, or. Chișinău, bd. Ștefan cel mare 153 (intrarea din strada Toma Ciorbă)

Telefon: (+ 373 22) 22-62-42, 23-51-10 (116)

19 septembrie 2017