Obtinerea unui numar nou pe strada.

5 noiembrie 2017 29

In situatia cand am impartit un lot de pamant in 2 parti, respectiv pe noul teren vreau sa construiesc o casa, care e procedura ca sa obtin o adresa de tip 30A sau 30/1? In general, cum se fac astfel de numerotari?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună seara,

Înregistrarea bunului imobil în Registrul bunurilor imobile la oficiul cadastral teritorial pentru bunurile imobile cred că conferă deja și număr imobilului, sau încercați chiar și contactați pe cei de la Cadastrul bunurilor imobile (în prezent Agneția Servicii Publice) și întrebații care-i procedura.

5 noiembrie 2017