Oferta de munca in Israel - nu este escrocherie?

16 martie 2018 584

Buna seara. Am o intrebare la dumneavoastra: suntem cuplu, am gasit o oferta de a pleca peste hotare in Israel. Oferta costa 1.800 de euro de persoana, acum platim 30%, dupa asta mergem sa facem viza la ambasada Israelului in Bucuresti si primim si contract de munca valabil 24 luni, la fel si viza. Cum ajungem in israel la munca in trei luni achitam restul de 70%. Intrebarea noastra este: daca facem recipisa cu persoana data si nu respecta promisiunile, ce se intampla? La ambii ne este frica sa nu fie ecscrocherie - puteţi sa-mi dati un sfat cum sa procedam? Mersi!

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Avocat

Artur, apelati la o agentie privata de plasare in cimpul muncii peste hotare (care este licentiata si poate fi urmarita in baza contractului pe care o sa il incheiati).

18 martie 2018