Отказ от роли администратора в SRL

16 iulie 2024 0

Добрый день. Я с товарищем зарегистрировал SRL, с долей 50/50%, где мы оба являемся администраторами фирмы. Звонил в ASP, сказали заполнить 4 формуляра:
1. Cerere de inregistrare a modificarilor si completarilor in datele inscrise in Registrul de stat al persoanelor juridice si in actul de constituire;
2. Actul adiţional cu privire la modificările şi completările înscrise în Registrul de stat al persoanelor juridice şi operate în Statut;
3. Proces-verbal al Adunării generale a asociaților persoanei juridice;
4. Declarația privind beneficiarul efectiv/beneficiarii efectivi ai persoanei juridice (modificări, reorganizări, suspendarea/reluarea activității, radieri) - Formularul nr. BE-3.
Еще сказали найти в интернете формуляр о отказе администрирования, но такого не находили.
Вопрос - Как одному из администраторов отказаться от его роли, чтобы в фирме остался только один администратор?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Găsiți Cerere de inregistrare a modificarilor in datele inscrise in Registrul de stat al persoanelor juridice privind incetarea calitatii de administrator
https://e-services.md/ro/content/descarca-formulare

17 iulie 2024
  • Jurisconsult

Добрый день, данный вопрос еще актуален?

6 august 2024