Parcare improvizată în curtea blocului

29 martie 2023 39

Bună ziua. Un vecin a improvizat în curtea blocului o parcare din pietriş pentru mai multe mașini, chiar în vecinătatea terenului de joacă pentru copii. Acum îmi cere bani pentru pietruşul pus de el, deoarece şi eu parchez acolo. Am refuzat, deoarece socot ca a facut un dezastru cu pietrișul lui și nimeni nu l-a rugat sau autorizat să facă așa ceva. Vecinul în cauză mă ameninţă că voi avea probleme şi îmi cere să nu parchez maşina în locul menționat. De multe ori mi-a blocat intenționat mașina, am chemat poliţia. Vecinul oricum nu se liniștește, mă ameninţa că imi va face rău. Cum pot rezolva problema aceasta? Mersi.

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Puteți să vă adresați la ACP (Asociația Proprietarilor în Condominiu responsabilă de gestionarea blocului locativ și a terenului aferent) sau puteți înainta o plângere contravențională pe domnul respectiv.

30 martie 2023