Parcarea automobilelor la distanta mica de geamurile apartamentului

10 iunie 2021 42

Buna ziua. Locuiesc la parter. Vecinii parcheaza automobilele sub geamurile apartamentului, la o distanta de 0,5 m. Zgomotul și gazele de eșapament produse ne deranjează. Conform legii, la ce distanta de blocul locativ pot fi parcate automobilele? Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Nu există lege care să reglementeze asemenea fapte, în situația respectivă ținând cont că sunteți în relație de vecinătate cel mai eficient ar fi să soluționați probema pe calea comunicării cu aceștia.

11 iunie 2021