Parcarea pe trotuar

26 iunie 2019 65

M-am parcat pe trotuar pe str. Kiev. Loc pentru pietoni a ramas minimum 1,5 metri. Am fost fotografiat de cineva si acum sunt chemat la politie. Ce pot face eu? Pe acesata strada masinile stau parcate pe ambele parti de sus pina jos.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cel mai probabil veți fi supuși unei amenzi administrative, urmează să consultați un avocat jurist din Ucraina pentru a vă comunica dacă se permite parcarea pe trotuar atunci când lăsați loc pietonilor de a circula.

27 iunie 2019