Parcări ilegale in curtea blocului

11 ianuarie 2022 16

Bună ziua. Spuneți-mi, va rog frumos, cine și cum reglementează problema transformării unei portiuni din curtea blocului din loc public în privat (prin montarea barierelor, țevilor cu lacăte etc.) și a amenajării parcărilor pe porțiunile respective? Unde trebuie să ne adresăm pentru a curma astfel de acțiuni? Care este pedeapsa pentru persoanele care și-au permis astfel de acțiuni?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Vadim, încercați să rădicați o așa problemă la primăria locală din raza unde locuiți și să indicați în cerere, dacă persoana dată necesită să fie pedepsită.

12 ianuarie 2022