Parinti iresponsabili, bebelus de aproape un an

27 septembrie 2020 19

Buna! Avem un cuplu de vecini, par a fi in regula din punct de vedere financiar, dar deseori consuma bauturi alcoolice si apoi fac scandal (sau pur si simplu urla, sau poate se bat). Azi am auzit bebelusul lor cum a plans aproape 30 minute continuu inecandu-se, dar nimeni din parinti nu a venit la el. Banuim ca ei au adormit in alta camera, iar copilul a plans. Unde pot sa ma adresez, anonim?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Către Direcția Protecției Drepturilor Copilului din raza domiciliului. Totodată puteți sesiza și poliția în astfel de situații.

28 septembrie 2020