Partaj apartament

16 august 2022 99

Bună ziua. Soția mea a fost anterior căsătorită și împreună cu fostul soț au 2 apartamente - unul cumpărat pe numele lui, iar altul - pe numele ei. Sunt divorțați de 2 ani, dar nu au făcut partajul. Cum ar putea legal soția sa devină unica proprietară a apartamentului în care a rămas să locuiască? Fostul ei soț dorește să dea cota lui parte lui din apartamentul menționat copilului pe care îl au împreună. Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Daniel! Este posibil asa ceva, este necesar de a partaja bunul imobil, dupa care se perfecteaza la notar actele. Daca aveti intrebari mai detaliat la numarul de telefon: 069049267.

17 august 2022