Partajarea averii

18 ianuarie 2018 60

Salut! intorcindu-ma de peste hotare, am constatat ca fosta sotie a luat practic toate lucrurile din apartamentul comun. Sintem in divort si ea a dat la partajarea averii. La ce a avut dreptul legitim si care sint consecintele juridice. Am anuntat politia.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Fara o hotarire definitiva si executorie in sensul averii , ambii dispuneti de aceleasi drepturi asupra bunurilor , pina la partajarea acestora de catre instanta de judecata ! Urmeaza doar in cadrul examinarii cauzei sa aveti destule probe pentru demonstrarea existentei bunurilor care au fost sustrase , pentru a solicita... mai detaliat ori contravaloarea acestora intr-o suma de bani fixa , ori contravaloarea bunurilor care urmeaza sa le primiti !
Succese !

19 ianuarie 2018