Partajarea averii

22 iunie 2019 20

Buna ziua. Eu cu sotul locuim in casa socrilor. Toate reparatiile, mobilarea casei au fost facute de mine si sot. Acum socrii vor sa divorteze. Socrul este categoric impotriva ca noi sa ramanem in casa. Ce facem cu cheltuielile noastre, cum le recuperam?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă puteți face dovada aportului îmbunătățirii bunului imobil prin diferite înscrisuri care atestă lucrările de reparație, atunci puteți și sunteți în drept să pretindeți la acestea prin instanța de judecată în cazul în care socrul nu este de acord amiabil sa le compenseze.

23 iunie 2019