Partajarea averii

17 martie 2018 73

Apartamentul se scoate la licitatie de judecata cu pretul din expertiza judiciara sau poate sa varieze pana la vanzare?

Jurist comments 1

Vadim Taigorba
  • Avocat

Salut!

Prețul apartamentului se stabilește în conformitate cu raportul de evaluare a acestuia, întocmit de către un evaluator certificat. Orice variație a prețului trebuie justificată (de exemplu în temeiul unui nou raport de evaluare); prețul nu poate fi redus sau majorat în mod nemotivat.

18 martie 2018