Partajarea averii

6 iunie 2020 120

Buna ziua! Părinții mei au divorțat acum 20 de ani, dar in timpul căsniciei au procurat un imobil. E posibil după atâta timp ca unul din părinți sa se adreseze cu o cerere de Partajare a imobilului? Eu, fiind copilul lor, pot sa reprezint legal pe unul din parinti (acesta fiind peste hotare)? Mulțumesc.

Jurist comments 3

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Posibil de solicitat partajul,
Da e posibil sa reprezentati pe unul dintre ei.

6 iunie 2020

E nevoie de procura din partea părintelui?

9 iunie 2020
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Da este nevoie de procura pentru reprezentare, cel mai bine una complexă, pentru a putea acoperi toate evenimentele.

9 iunie 2020