Partajarea convenita la notar poate fi atacata in judecata?

26 august 2023 3

Buna ziua. Dupa divort am partajat averea prin contract autentificat la notar. Aceasta partajare poate fi atacata in judecata?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Andrei, tot depinde cum a avut loc partajarea, orice persoană, dască nu ia plăcut ceva și nu ia fost partajat corect, e în drept să se adreseze în instanță cu o cerere de chemare în judecată pentru a obține sau a face corectitudinea corectă în partajare averii, în cerere... mai detaliat DVS sunteți în drept să motivați cu ceia ce nu sunteți de acord.

27 august 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Sașutare Andrei.
Este posibil numai în cazul dacă sunt temeiuri probate și suficiente asupra declarării nulității actului notarial. Pentru detalii este nevoie de o consultație complexă la avocat obligator cu prezentarea mai multor înscrisuri, inclusiv notariale.
Procedura respectivă este de o complexitate ridicată. Recomand consultarea unui avocat.
Succese.

30 august 2023