Partajarea gospodariei prin instanta

16 noiembrie 2023 3

Buna ziua. Am faut partajarea gospodariei prin judecata. Cauza a fost examinata la judecatoria Drochia, dupa care la Curtea de Apel Balti. Eu am ramas proprietara a gospodariei si am sa achit sulta stabilita de instanta. In prezent nu ma aflu in tara. Ati putea sa-mi spuneti, va rog, ce acte (de la ultima instanta, sau de la ambele?) trebuie sa prezint la cadastru ca sa inregistrez imobilul vizat pe numele meu? Mersi mult pentru raspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Hatalia, de dorit ca DVS să desuneți de hotărârea primei instanței și decizia de la Curtea de Apel Bălți, că sunteți posesoarea imobelului și copia buletinului DVS pentru a trecute la Cadstru de la Serviciul multifuncțional Drochia pentru a fi înregistrat de ce dispuneți.

17 noiembrie 2023