Partajarea mijloacelor financiare din cont bancar

5 iulie 2019 52

Bună ziua. Este posibila partajarea mijloacelor bănești din contul bancar al soțului, care este deschis la banca pe numele lui. Am bonuri confirmative care demonstrează că am făcut investiții. E posibil ceva de căpătat în caz că el a depus toți banii pe alt cont sau pur și simplu au fost ridicați de pe cont? Mulțumesc.

Jurist comments 3

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Tina, da mijloacele financiare din conturile sotului sunt partajabile, inaintati o actiune de partaj in instanta de judecata

6 iulie 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Pentru a preveni lipsa banilor in cont, trebuie sa solicitati instantei de judecată aplicarea sechestrului asupra contului la care sunt plasati acei bani, sau asupra tuturor conturilor soțului.

6 iulie 2019

Mulțumesc

6 iulie 2019