Partajul averii după desfacerea căsătoriei

22 septembrie 2024 0

Bună ziua. Este important de inițiat procedura de partaj al bunurilor dobândite în comun, după desfacerea căsătoriei? Știu că după 3 ani de la divorț intervin alte circumstante. Ce fel de circumstanțe? Ce aspecte vizează acestea? Vă rugăm să ne dați detalii.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Da, sunt detalii. Este necesar de analizat situația dvs. Pentru detalii și ajutor juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

23 septembrie 2024
  • Avocat
  • Alte domenii

....citiți aici.............http://yavo.md/raspunsuri/v/regim-de-proprietate-comuna-in-devalmasie-multi-ani-dupa-divort sunt și alte aspecte............esențialul este începutul termenului de prescripție care nu este momentul desfacerii căsătoriei.....................pentru detalii tel/viber +37369615655

23 septembrie 2024