Participant la privatizare

17 aprilie 2023 31

Buna ziua. Eu și tatăl meu suntem proprietarii apartamentului ca participanți la privatizare. Tatăl a decedat și îmi trebuie să înregistrez dreptul de moștenire la notar. Vă rog să-mi spuneți, plata pentru serviciile notariale (0,5%) se calculează din costul întregului apartament sau doar din jumătate, deoarece dețin deja jumătate din apartament ca participant la privatizare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Dina, o să vă coste partea tatălui, fiindcă în posesia motenerii |DVS pretindeți la această parte.

18 aprilie 2023