Pasaport romanesc

1 august 2017 68

Ma aflu peste hotare si vreau sa imi fac cetatenie romana. Pot sa fac procura la o persoana de incredere sa pregateasca actele?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
Pentru a pregăti actele privind redobândirea cetățeniei Română, sigur că o puteți face prin procucă, dar ar fi bine persoana să fie din cunoștintele apropriate.
La depunerea actelor la ambasada Română va trebui să fiți prezent personal.
Pe acest site gasiți toată informația privitor la redobîndirea cetăteniei Române http://chisinau.mae.ro/node/264
Mult succes!!!

2 august 2017