Pașaport tehnic din UE pierdut

1 octombrie 2023 3

Bună ziua. Sotul a vămuit o mașină adusă din Cehia și a trimis plăcuțele de înmatriculare ca mașina să fie scoasă de la evidență din Cehia. Nu s-a reușit scoaterea de la evidență pentru că stăpânul este ucrainean și nu se afla în țară. Domnul care a trimis plăcuțele înapoi, a pierdut pașaportul tehnic al mașinii. Ce se poate face în această situație? Vă rog ajutor, am cheltuit deja o grămadă de bani.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Ana, încercați să restabiliți pașaportul tehnic a a/m în țara de unde este-Cehia, altfel o să vă cheltuiți în dodi. Trebuie de deplasat în Cehia și de găsit modul corespunzător.

3 octombrie 2023