Pasaportul cu care am cumparat biletul la avion a fost anulat in legatura cu eliberarea unui pasaport nou

2 septembrie 2021 18

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca plec peste hotare cu un pasaport biometric nou (pe cel vechi mi l-au anulat, dar pe el am cumparat biletul la avion si am facut viza pentru Cehia), pot avea probleme la vama daca le arat pe ambele?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Marina, o să fie o,kei dacă DVS o să mai faceți rost de un certificat, unde v-a fi indicat că DVS sunteți deținătorul noului pașaport și el a fost schimbat în baza celui vechi.

3 septembrie 2021