Pensia alimentara

23 februarie 2018 85

Buna seara. Eu primesc 600 de lei pensia alimentara lunara pentru copil - o bataie de joc. Cum pot cere mai mult si daca aveti vreun model de cerere de chemare in judecata pentru marirea pensiei alimentare, sau cum pot sa procedez? Mersi mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua D-na Vica,
Urmează să vă adresați în instanța de judecată cu o cerere de chemare în judecată privind majorarea cuantumului pensiei de întreținere pentru copil.
Un model tip de cerere de solicitare a pensiei de întreținere pentru copil găsiți aici pe site la rubrica "MODELE"

24 februarie 2018