Pensia alimentara.

8 octombrie 2017 52

Buna ziua. Fostul sot e plecat peste hotare. Avem copil minor si sintem divortati. Nu a achitat nimic. Executorul spune sa scriu o cerere ca sa-l dau in cautare. Spuneti-mi: e posibil asa ceva? Si daca este un model de astfel de cerere.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Executor judecătoresc
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Cererea se scrie in forma libera, cu indicarea motivelor de ce solicitati anuntarea in cautare a debitorului. Anuntarea in cautare se va dispune de catre instanta de judecata.

8 octombrie 2017