PENSIA ALIMENTARĂ

2 noiembrie 2017 55

BUNA ZIUA! SUNT DE LA DROCHIA. NU MI S-A ACHITAT PENSIA ALIMENTARĂ LA COPII TIMP DE 9 ANI. PENTRU CĂ SÎNT ȘOMERĂ (AM GRIJĂ DE MAMA MEA CARE SUFERĂ DE O BOALĂ CRONICĂ ȘI NECESITĂ ÎNGRIJITOR) MI S-A OFERIT DE LA OFICIU TERITORIAL BĂLȚI AVOCAT GRATUIT. BĂTAIE DE JOC - TIMP DE 9 LUNI NICI NU A DEPUS CEREREA ÎN JUDECATĂ. M-AM ADRESAT CU PLÎNGERE LA BĂLȚI.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Dvs aveți transmis titlu executoriu la un executor judecătoresc care să se ocupe de plata pensiei din partea tatălui?

4 noiembrie 2017

Titlul executoriu mi-a fost restituit de executor fiind transmis în arhivă

4 noiembrie 2017