Pensia alimentara

25 octombrie 2021 66

Buna ziua. Eu domiciliez in Singerei, fostul sot locuieste in Briceni si nu pot incasa pensia alimentara pentru 2 copii. M-am adresat la executorul la locul de trai al fostului sot si nu am niciun raspuns de 4 ani. Ce sa fac? Multumesc!

Jurist comments 1

Nicolae Marian
  • Avocat

Vă puteți adresa altui executor prin strămutarea titlului executoriu conform competenței. La rândul său executorii judecătorești au pârghii corespunzătoare pentru a constrânge debitorii în modul stabilit de lege.

26 octombrie 2021