Pensia alimentară

19 august 2021 90

Bună ziua. Am divortat acum 3 luni. Tatăl copilului achită lunar copilului un fel de pensia alimentară, dar această pensie nu este legalizată în vreun fel. Eu, însă, doresc sa fie totul documental, dar fostul soț susține ca el si așa achită si nu vrea sa mergem la notar sa intocmim un acord privind pensia alimentara. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Daniela, DVS faceți rost de titlu din instanță, îl depuneți la executor oficial, nde DVS o să depuneți o cerere. Executorul o să-l ee la carandaș. ex. soțul nu vrea să fie afișat la serviciu că el plătește pensia alimentară sau acolo unde executorul o să-l găsească.

20 august 2021